Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse

KraLForum.Net

Reklamınızı KraLForum.Net Üzerinden Verebilirsiniz.Reklam Vermek İçin Forum Yetkililerinden
Bilgi Alabilirsiniz..
Rabia
Devamını Gör
Daha Azını Gör

Yeşil Kitap (Green Book)

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yeşil Kitap (Green Book)

  ----Son zamanlarda izlediğim dingin durgun ama bir o kadar da keyifli bir film. 4 dalda da oscar almasıyla bu kaliteyi ispatlamıştır sanırım.


  Siyahi bir piyano virtüözü olan Dr. Don Shirley’nin ırkçılığın hüküm sürdüğü Amerika’da turneye çıkarak kendisini topluma kabul ettirme çabasını ve yolculuğunda şoförlüğünü yapan Tony’yle yaşadıklarını konu alan “Green Book / Yeşil Rehber”; yılın en keyifli filmlerinden biri.
  Green Book gerçek bir hikayeden ilham alınarak senaryolaştırılan bir yapım. İşin enteresan tarafı, filmin ana karakteri olan Tony Vallelonga’nın filmin senaristlerinden Nick Vallelonga’nın babası olması.

  Filmin çekimleri ağırlıklı olarak Louisiana’da gerçekleştirilmiş. Ayrıca New York ve New Orleans’ta çekilmiş sahneler de mevcut.

  Yaklaşık 23 milyon dolara mal olan film, 10 Şubat itibariyle dünya genelinde 106 milyon 101 bin dolar hasılata ulaşmış bulunuyor.

  1994 senesinde kardeşi Bobby Farrely’yle senaryosunu yazıp yönettiği “Dumb and Dumber / Salak ile Avanak” filmine imza atarak sektöre hızlı bir giriş yapmayı başaran Peter Farrely; kariyerinin devamında da gişeye yönelik komedi filmleri çekmeye devam etti.

  Her ne kadar içinde komedi ögeleri barındırsa da biyografik yönü ağır basan bir drama olan Green Book için yönetmenin kariyerinin dönüm noktası demek yanlış olmaz.

  Eklenen Dosyalar

 • #2
  Aren mmm ❤️
  KraLForum.Net  Bir varmiSs bir yokmuSuZz

  Yorum yap

  Neler Oluyor

  Collapse

  Şu Anda 237 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 5 üye 232 ziyaretçidir..

  Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 23 Saat önce tarihinde saat 23 Saat önce içinde çevrimiçi oldu.

  Hazırlanıyor...
  X