Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

En Sevdiğin Film Türü Hangisi ?

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• En Sevdiğin Film Türü Hangisi ?

Bir insanın kötü bir film veya müzik zevki varsa -renkler zevkler meselesi ayrı, cidden kötü diyorum- asla iletişim kuramıyor, konuşmak istemiyorum. Yenmem gereken bir ön yargı evet, fakat sanırım hiçbir zaman yenemeyeceğim :

Son zamanlardaki gözlemlerime göre de izlenilen filmler ve onları izleyen kişilerin karakterleri üzerine bir analiz yapmak istedim. Hadi başlayalım.
    1- Komedi filmlerini sevenler

Mizah yönü çok kuvvetli insanlardır. Çevresindeki insanlar tarafından neşeleri ve enerjileri ile bilinirler. Sosyaldirler. Girdikleri yeni bir ortamda gayet rahat hisseder, insanları çevrelerine toplarlar. Onlarla sohbet etmek eğlencelidir. 2- Dram filmlerini sevenler

Bu insanlar melankolik insanlardır. Çevreleri tarafından hassas ve duygusal insanlar olarak bilinirler, insan ilişkileri ve dostlukları kuvvetlidir. Empati yetenekleri gelişmiştir. İnsan psikolojisi ile ilgilenirler.

3- Korku filmlerini sevenler

Korku filmlerini seven insanlar -onlardan biri olduğum için demiyorum, cidden- bence özel insanlar. Herkes sevemez korku filmlerini. Bu insanların intikam duygusu yüksektir. Hırslılardır ve geçmişe ait hayal kırıklıkları vardır. İnsanlarla iletişimleri zayıftır çünkü seçicidirler, herkesle kolay kolay anlaşamazlar. Güçlü insanlardır fakat gizlemeye çalıştıkları duygusal bir yönleri vardır. Hayatı tüm acımasızlıkları ve gerçekliği ile görmeye çalışırlar, realistlerdir.
    4- Romantik filmleri sevenler

En büyük hayalleri doğru insanla tanışmak, aşık olmaktır. Ruh ikizi, kader gibi kavramlara kalpten inanırlar. Saf ve duygusal, çocuk kalbini taşıyan nadir insanlardandırlar. Arkadaş ilişkileri kuvvetlidir. Hayal kurmaktan hoşlanırlar. Yaşamlarının her gününün keyfini çıkarmaya çalışan, ölmekten korkan insanlardır.
    5- Macera filmlerini sevenler

Bu insanların büyük hayalleri vardır. Akademik, iş gibi alanlarda pek başarılı değillerdir çünkü bu tür şeylerin kısa hayatta önemsiz bir yer kapladığını savunurlar. Zeki insanlardır. Pek fazla fobiye ve korkuya sahip değillerdir.

Peki ya hepsini sevenlere ne demeli.. ) fantastik bilim kurgu bunlarıda unutmayalım..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X