Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Twitter Nedir?

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Twitter Nedir?

  1. Twitter oldukça popüler olan bir sosyal ağ ve mikro blog sitesi olarak pek çok kullanıcının hayatında yer almaktadır. 140 karakterden oluşan ve tweet adı verilen metinlerin yazılmasına imkan vermekte olan Twitter, kullanılacak çeşitli araçlarla birlikte daha etkin bir hale getirilmektedir. Günümüzde yeni nesil iletişim araçları arasında görülmektedir. Kullanıcıların Twitter üzerinden attığı tweetler herkes tarafından görülebilmektedir. Bununla birlikte kullanıcılar attıkları tweetlerini yalnızca kendi arkadaşlarının görebilecekleri şekilde de sınırlandırabilmektedir.


   Twitter’ın, beğendiğiniz ve hiçbir tweetini kaçırmak istemediğiniz kullanıcıları listeye alma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Açık veya gizli oluşturabileceğiniz listelere dilediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz. Bu sayede onların paylaşımlarından, kimleri takip ettiğinden hemen haberdar olabilirsiniz.Ayrıca karşılıklı birbirini takip eden kullanıcılar Direkt Mesaj özelliği ile mesajlaşabilmektedir.
   Twitter, Jack Dorsey tarafından 2006 yılında geliştirilmiş ve dünya çapında popülerliği giderek artmakta olan bir platform haline gelmiştir. 2008 yılında gerçekleşen ABD seçimleri sırasında özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılmış olan Twitter, son yerel seçimlerde ülkemizde de aktif olarak kullanılmıştır.*25 Nisan 2011 tarihinde Türkçe dil desteği*uygulanmaya başlamıştır.
Hazırlanıyor...
X