Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Sebze Suları İle Kilo Vermek

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Sebze Suları İle Kilo Vermek

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: rrrr.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 47.4 KB


  Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen’ın, New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alan ve Pena Yayınları’ndan çıkan “Omni Diyeti” adlı kitabı iki haftada 5 buçuk kilo verdiren bir beslenme planı öneriyor.
  Basit, bilime dayalı, bitkisel besinler ile yüksek kaliteli proteinlerin ideal oranından oluşan Omni Diyeti’nde Tana Amen’ın geliştirdiği diyet planına göre yüzde 70 meyve, sebze ve yüzde 30 protein tüketerek enerjiyi yükseltmek, hastalık riskini düşürmek, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlemek, kilo vermek ve vücuda tamamen sağlık kazandırmak mümkün.
  Sebze ağırlıklı bu diyet vücudun ihtiyacı olan sebze alımının sadece yemekle değil, sebzeli içeceklerle de tamamlanabileceğini söylüyor.
  Tana Amen, günlük diyete daha çok besleyici yiyecek katmanın uygun yolları olarak yeşil su, buğday çimi ve sebze smoothie’leri içmeyi öneriyor.
  Omni Diyeti Listesi (Örnek)
  Omni diyetinde izin verilen yiyecekler: taze sebze, meyve, kuru yemiş (doğal) mercimek, fasulye, tahıllar, ton ve somon balığı, taze ve kuru bitkiler, kırmızı et.
  Sabah
  Lahana salatası
  Taze yeşil biber ve kırmızı biber
  Soğan ve sarımsak
  1 bardak yeşil çay (şekersiz olacak.)
  Ara öğün
  Taze sebze yahut meyve suyu
  Öğle
  Büyük bir kase, domates, salatalık, soğan ve biberli salata
  Ara öğün
  Bir avuç kuru yemiş
  Akşam yemeği
  Izgarada pirzola
  Brokoli ve patates püresi
  Not: Diyetteki besinlerde belli bir miktar (porsiyon) yoktur. Doyum anına ulaştığınızı hissettiğiniz de yemeyi bırakmalısınız. Diyet 2 hafta boyunca uygulanır. Ayda 1 kez uygulayabilirsiniz. Ortalama olarak 5,5 (beş buçuk) kilo verdirmektedir. Diyet boyunca günde 30 dakika spor yapmanız gerekmektedir. Omni diyetinde soya ürünleri, rafine şeker, dondurulmuş etler tüketmeniz kesinlikle yasaktır ! Daha çok ayrıntı ve diyet listesi için Omni Diyeti kitabını satın almanızı öneriyoruz.
  Yeşil su 5 porsiyon sebzeye eşit
  Omni Diyeti’nde yeşil suyun taze sebze suyuna alternatif, bir tür kurutulmuş veya dondurulmuş sebze olduğu belirtiliyor ve suya eklenen bir kepçe “yeşil karışım”ın beş porsiyon sebzeye eşit olduğu söyleniyor. Yeşil suyun faydaları arasında yemeklerdeki asidi nötrleştirmeye yardımcı olması yer alıyor. Ayrıca doygunluk hissi veriyor, açlığı kesiyor ve öğünler arasında atıştırmayı önlüyor.
  Buğday çimi güç paketi
  Diyete daha çok besin gücü eklemenin bir yolu da günlük bir doz buğday çiminden geçiyor. Buğday çimi ile yapılan içecekler hızlı enerji ve besin almanın harika bir yoludur. Bilimsel çalışmalar, buğday çiminin kan akışı, sindirim, detoksifikasyon ve ağır metal şelasyonuna yardımcı olduğunu gösteriyor. Buğday çimi ve diğer yeşil sular alternatif kanser tedavi merkezlerinde besin terapisinin özünü oluşturuyor. Üstelik buğday çimi glüten içermiyor.
  Yeşil su mu, smoothie mi?
  Tana Amen, yeşil su mu yoksa sebze karışımından oluşan dondurulmuş bir içecek olan smoothie mi tercih edilmeli sorusuna “Her ikisi de” diye cevap veriyor ve ekliyor: “Smoothie’nize yeşil katmak gerekli lifi sağlar. Yeşil özlerini sulandırmak güçlü bir bazlaştırıcı tonik, vitamin ve mineralleri alır ve lifi geride bırakır. Lifi çıkarmak gerçek anlamda sindirim süresini ortadan kaldırır ve size bol enerji ve besin verir.”
  Tana Amen sebzeleri yemek ile içmek arasındaki farkı da şöyle özetliyor: “Sebzeleri çiğnemek var olan besinlerin yaklaşık yüzde 25’ini serbest bırakır. Ama ezme veya suyunu sıkma sebzelerdeki besinlerin yüzde 80’ine yakınını serbest bırakır.”
  https://i.imgflip.com/2w3hhh.gif

  http://3.bp.blogspot.com/-RlL7UWivxMo/UmnRUVoALqI/AAAAAAAAAuc/RDcEEWyr-4w/s640/8.gif

  https://www.youtube.com/watch?v=VHjRVFzVsuQ

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 136 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 1 üye 135 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 19-04-2019 tarihinde saat 21:01 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X