Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Dünyanın gidilmesi en zor yerleri (Dünya dan Tarihi Mekanlar ve Yerler)

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Dünyanın gidilmesi en zor yerleri (Dünya dan Tarihi Mekanlar ve Yerler)

  Dünyanın gidilmesi en zor yerleri (Dünya dan Tarihi Mekanlar ve Yerler)  Alert, Nunavut, Kanada: Kanada’daki Nunavut bölgesinin ucunda bulunan Alert, Kuzey Kutbu’nun 800 km altında bulunan bir kasaba. Dünyanın yaşam olan en kuzeydeki noktası kabul edilen adada, sıcaklıklar sıfırın altında 40 derece civarında olduğu gibi, günler 24 saat gece ve gündüz olarak yaşanıyor. En yakın komşusu 210 km ötedeki bir balıkçı kasabası olan Alert’te bugün Kanada’ya ait bir hava laboratuvarı bulunuyor

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: dunyanin-gidilmesi-en-zor-yerleri-18.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 22.1 KB

  Motuo İli, Çin: Çin’in halen yol bağlantısı olmayan tek ili Motuo, Asya’nın medeniyetten uzak kalmış olan Tibet özerk bölgelerinden biri. Motuo’ya gitmek için en zorlu coğrafi koşullarla baş etmeniz ve Himalaya Dağları’nın buz tutmuş geçitlerinden geçip, 200 metre yükseklikteki asma köprülerden geçmeniz gerekiyor. Eğer bu zorlukları aşabilir ve Motuo’ya ulaşabilirseniz, Budizm’in sahip olduğu en güzel oyma heykellerin yer aldığı kutsal kabul edilen topraklara varabilirsiniz.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: dunyanin-gidilmesi-en-zor-yerleri-19.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 42.4 KB

  Tristan da Cunha: Atlantik Okyanusu’nun güneyinde yer alan ada kümesi Tristan da Cunha, dünyanın ulaşılması en zor yeri kabul ediliyor. Adalara en yakın olan Güney Afrika, tam 2800 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 1506’da yılında keşfedilen Tristan da Cunha, yüzyıllar boyu İtalyan, İngiliz ve Amerikalı yerleşimcilerin evi oldu. 1800’lerden beri İngiltere’nin topraklarında sayılan adalara ulaşabilmek için tek yol, 3200 km mesafede bulunan Güney Amerika kıyılarından yapılacak tekne yolculuğu.


  Alıntılar

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 137 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 137 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 19-04-2019 tarihinde saat 21:01 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X