Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse

KraLForum.Net

Reklamınızı KraLForum.Net Üzerinden Verebilirsiniz.Reklam Vermek İçin Forum Yetkililerinden
Bilgi Alabilirsiniz..
Rabia
Devamını Gör
Daha Azını Gör

Öğretmenlik nedir ne değildir ?

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Öğretmenlik nedir ne değildir ?

  “Türkiye Cumhuriyetinin, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun 43. Maddesinde öğretmenlik şu şekilde tanımlanmıştır. “Öğretmenlik, Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas(uzmanlık) mesleğidir.”
  Evet bu tanım yasal bir tanım.

  Gelelim diğer kısımlara. Öğretmenlik mesleği için öncelikle liseden sonra 4 yıllık olan eğitim fakultelerinde eğitim alırsınız ( hoş dönem dönem politikalarla fen fak. yahut ziraat veya veterinerlik fakultelerinden de öğretmen ithal ettiğimiz oldu ama )

  Eğitim fakultelerinde ilk 2 sene sadece teorik derler alırken 3. ve 4. senenizde uygulamalı derslerde görürsünüz ( haftada bir gün bir ders saati izlemek baya uygulamalı oluyor işte ) Tabiki her şeyin en ideali anlatılır ya da öğretilir size. Siz de severek isteyerek kazandıysanız meslek aşkıyla dolup taşarak mezun olursunuz.

  Atanabilirseniz o çok hayalini kurduğunuz mesleğe adım atabilirsiniz. ve size öğretilen her şeyin bir hayal olduğuyla yüzleşmeniz geç olmaz. Okulun koşulları Çocukların durumları Veli profili Bakanlığın durumu insanların size bakışı ....Ancak tüm olumsuzluklara rağmen bir çocuğun hayatına dokunabilmek ve yüzünde ki tebessüm nedeni olmak muhteşem bir şeydir.


  ... Meslek yaşantısındaki detayları merak eden arkadaşlar soru sorabilirler.

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 239 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 6 üye 233 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 22 Saat önce tarihinde saat 22 Saat önce içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X