Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Terlemeye Dayanıklı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Terlemeye Dayanıklı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Terlemeye Dayanıklı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 5b64478d55155.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 65.8 KB

  Yaz aylarında elimizin gitmediği ürünlerin başında fondöten geliyor. Bu sıcaklarda fondöten sürmek delilik gibi görünse de doğru fondöteni bulduktan sonra hiç de öyle olmadığını anlayacaksın.
  Yaz sıcaklarında işe giderken, arkadaşlarımızla buluşurken güzel görünmek için mutlaka fondöten kullanıyoruz. Yanlış fondöten seçtiğimizde nemden dolayı yüzümüz ilk yarım saatte bile parlamaya başlıyor. En kötüsü ise terledikten sonra çizgilere dolan, iz iz görünen fondöten yapısı. Bu problemlerin hepsini tek bir fondöten ile unuttuk diyebiliriz: Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten.
  Fondötenin incecik yapısı sayesinde yüzümüzde kat kat görünmüyor ve cildimizin nefes almasını engellemiyor. Bunun yanı sıra mat bitişi, yüzümüzün parlamasını önlüyor. Terlediğimizde asla akmıyor ve çizgilerimize dolmadan gün boyu ilk anki gibi görünebiliyor.

  Maybelline New York Fit Me! Matte+Poreless fondöten ile yaz mevsiminde ten makyajından korkmamıza gerek kalmıyor.
  Editörün önerisi: Yaz aylarında yüzümüz bolca terlediği için makyajımız gözeneklerimize doluyor. Temiz bir cilt için eve gider gitmez makyajını çıkarmayı unutmamalısın.
  Uzun geçen yaz günlerinde veya nem oranı yüksek (!) günlerde ten makyajını sabitlemeni öneriyoruz. Fondötenin her ne kadar kalıcı olsa da pudra ile fondötenini sabitlemek yüzüne daha mat ve kusursuz bir etki bıracaktır.
  Yaz kış demeden her mevsim kullanıp çok memmun kaldığımız bir ürünle tanışmanı istiyoruz.

  Maybelline New York Fit Me! Matte+Poreless Pudrayı biz bazı günler fondötenimizin üzerine, bazen de tek başına kullanıyoruz. Günlük makyajda hızlı hareket etmek için sadece pudra sürerek ten makyajını tamamlayabilirsin.
  Pudrayı hangi bölgelere uygulamalısın?: Makyaj sabitlemek için pudranı yüzünün ilk olarak parlayan bölgelerine sürmelisin. Özellikle T bölgesi ve burun kenarları yaz aylarında ilk terleyen yerlerden olduğu için buraları pudra ile matlaştırmakta fayda var.
  Yaz aylarında aydınlatıcı neden kullanmalı?

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 5b6446938b449.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 55.5 KB

  Yaz mevsiminde zaten bol bol terleyip
  görünüyoruz. Peki, ışıl ışıl "Yazın neden aydınlatıcı kullanmalıyım ki?" diyor olabilirsin.
  Senin de bildiğin üzere, yazın yüzümüz bolca terlediği için parıl parıl görünüyor. Bu parlama genellikle vücudun ürettiği sebum yani yağdan dolayı meydana geliyor ve terlemeden dolayı parlayan yüz pek de estetik görünmüyor! Yüzün yağlı, hatta kirli görünmesine sebep olan bu görüntüyü kimse sevmez. Bu yüzden, cildinin estetik bir şekilde ışıldamasını istiyorsan, önce mat bir cilt makyajı yapıp ardından aydınlatıcı kullanmalısın.
  Maybelline New York Master Strobing Liquid aydınlatıcıyı normalde terden parlamaya eğilimli olan elmacık kemiklerine, biraz alnına, çene ucuna ve biraz da dudak üzerine uygulamalısın. Emin ol bu şekilde çok daha canlı ve havalı bir görüntü elde edeceksin.

  Alıntılar

Hazırlanıyor...
X