Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Selülit Nedir? - Nasıl Oluşur?

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Selülit Nedir? - Nasıl Oluşur?

  Selülit Nedir? - Nasıl Oluşur?

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: selulit-nedir-ve-nasil-olusur.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 39.0 KB

  Selülit hormonların kadınlara oynadığı kötü bir oyun gibi... Fakat uzmanlar mutlak bir çözüm için arayışlarını sürdürüyorlar. Elimizde olan ve olmayan nedenlere bağlı olan selülitin görünüşü ancak radikal çözümlerle kurtarılabiliyor. Selülitin gelişmesini frenlemek için yapılacak şey ise, erken muamele etmek, hareketli almak, sağlıklı yaşamak ve dengelenmiş beslenmek...

  Genelde uyluğun üstteki kısmında, bilek ve dizin iç kısımlarında, vahşi et ve baldırların arka kısımlarında ve üst bacağın dış yanlarına yerleşerek but güzelliğini bozan selülit, tüm sıhhat sorunları gibi erken teşhis edildiğinde frenlenmesi mümkün bir sıhhat sorunudur. Erken teşhisi kendimiz de yapabiliriz: Oturmuş ve bacaklarımızı uzatmış pozisyondayken cilt iki parmak arasında kıstırıldığında yüzeyde portakal kabuğu gibi girinti ve çıkıntılar oluşuyorsa, bu engebeli arazi selülitin göstergesidir.
  Tıbbi olarak selülit üç özellik gösterir:

  1 Dirençli hale gelmiş bölmeli bir konjonktif inşa, buna selülitik doku deniyor.
  2 Su molekülleri ve tuz molekülleri.
  3 Selülitik doku içinde hapsolmuş yağ hücreleri, adipositler...

  ASIL NEDENLER

  Yine De yağ hücrelerinden söz ediyoruz lakin, burada şişmanlamaya yol açan fazla kilo olayından öbür bir olayla karşısında karşıyayız. Selülit fazla miktarda yağ hücreleri olduğunu gösterir. Ama bu hücreler adamakıllı semirmiştir. Keza hücreler arası her türlü değişimi engelleyen konjonktif doku kafesinde hapsolmuş, kullanılamaz durumdadır. Şişmanlıkta kişi fazla yağlanmıştır ama, düşük kalorili besin sonunda yağları kullanılıp bedende eşit bir incelme gerçekleştirilir. Ne var ama selülitli bölgelerdeki sıkışmış yağ kullanılamadığı için bu bölgelerde bir değiştirme görülmez. Yani, selülit tüm zayıflama rejimlerine inatla karşısında koyar.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 65-1.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 35.2 KB

  İnsan selülitle doğmaz, genelde erişkin yaşlarda selülit ortaya çıkar. Bu da selülitin hormonal olgulara ast olduğunu gösterir. Hormonal düzensizlikler, folikülin hormonu,selüliti yaratan olgular. Östrojenin fazlalığı bir bakıma selüliti tetikler. böylece menopoz sonrası selülitte zayıflama görülür. Çünkü o süre organizmada progesteron östrojenin yerini alır.

  Selülit kalıtımla ilgili olarak da ortaya çıkabilir. Zira genetik yapımızda yağların nasıl gelişeceği kodlarla önceden belirlenmiştir. Keza anne, hem baba tarafında yağ fazlalığına ilişkin sorun varsa kız çocuğun birincil erginlik belirtilerinden itibaren, daha sonra da hayatının değiik evrelerinde (gelişim çağı, hamilelik, menopoz) izlenmesi gerekir.

  Dolaşım bozukluğu da bir nedendir. Zira selülit ve damar yetmezliği birbirine paralel gider. Zira selülit damarları sarar ve sıkıştırır. BU koşul kandolaşımını zorlaştırır ve varişler meydana getirir.

  Selülitin ikinci derecede nedenleri: Bunlar çoğu zaman bizim hatalarımızdan kaynaklanan nedenlerdir ve şöyle sıralayabiliriz: Hareketsizlik, gerginlik, kabızlık, dengesiz gıda...

  SELÜLİTİN BAŞLADIĞI DÖNEMLER

  1 Buluğ Çağı dönemi: Selülit ovüllerinin belirmesi, cinsel değişimle birlikte ortaya çıkar.

  2 Hamilelik dönemi: Bu dönemde anne vücudunda anlamsız kalmış çok sayıda folikülin hormonu birikir ve selülit oluşumuna zemin hazırlar.

  3 Menopqoz öncesi: Hormonal durumdan dolayı zaten var olan selülit daha da artarak yerleşir.

  BELIRLENMIŞ ÇÖZÜM

  Selülit beden bakımlarının esas malzemesididr. Gerçekte de çok başında yakalanan bir selülit doku, nedeni anlaşıldıktan sonradan, kişi sağlıklı yaşamaya yönlendirildiğinde profesyonel enstitü uygulamalarıyla dolaşım hızlandırılıp yağ dokularının kana karışımı sağlanırsa en azından ilerlemesi durdurulmuş olur. Yalnızca gövde bakımları da yetmez. Dengeli gıda, stresten uzak hareketli bir hayat, bol su ve tatmin edici uyku ile sinir sağlığını da koruyarak selülitlerin gelişmesini önlemek mümkündür.

  Fakat tamamen ortadan kaldırmanın tek bir yolu vardır; o da cerrahi yöntemlerdir. Yağ emme ameliyatlarında ileri teknoloji ürünü aletler ve tecrübeli bir cerahın eli ile yağ dokusunun kayda değer bölümü alınarak selülitli bölgelerdeki portakal görüntüsü ortadan kaldırılıyor.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: c5c0b2cfe293c34e9715020bdd7034f1_1276888251.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 23.6 KB  Liposhaping Plus cihazı, gıdık, kalça, baldır, but arkası, diz arkası ve bel gibi yöresel yağ dokularını etkili ve başarılı bir uygulamayla gideriyor. İnce kanüllerle yağ çekildiği, lokal uyuşma aşağıda yalnızca sorunlu bölgelere uygulandığı için liposuction a oranla daha zahmetsiz ve güvenli.

  Lipo Shaping in öteki yöntemlerden en önemli farkı yağlar alınırken vücudun eski yöntemden çok daha az hasar görmesi nedeniyle kanama ve enfeksiyon olmaması, iyileşmenin çok daha hızlı olması, kişinin derhal bayağı yaşamına dönebilmesi, emboli riskinin bulunmaması ve en önemlisi yağların fazla ince kanüllerle eşdeğer ve sıcacık biçimde alınmasıyla son derece doğal ve estetik sonuçlar alınabilmesi.  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: selulit-nedir-nasil-gecer.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 38.6 KB
  Alıntılar
Hazırlanıyor...
X