Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

İçerik Nedir? (Bunları Biliyor Musunuz?)

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • İçerik Nedir? (Bunları Biliyor Musunuz?)

  İçerik Nedir? (Bunları Biliyor Musunuz?)

  İçerik kelimesinin sözlük anlamı; bir konu hakkında belirtilen düşünce ve fikirlerin hem yazılı hem de görsel olacak şekilde anlatılarak okuyucuya özgün biçimce sunulmasıdır.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: icerik-nedir-810x424.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 43.8 KB

  Direkt olarak hedef kitleye ithafen oluşturulan, yazılı ve görsel öğelerin de bir arada sunulduğu ve bunun yanında dikkat çekici bir üslup çerçevesinde yazıldığı metinlerin ve görsellerin tümüne içerik adı verilir. Peki, içerik denince aklınıza neler geliyor? Yani bir içerik sadece belirli oranda metin ve birtakım görsellerden m oluşuyor? Tabii ki hayır. Bu yüzden günlük hayat içerisinde karşılaştığımız içerik çeşitlerini sizler için sıralayalım.

  Herhangi bir konu kapsamında yapılan araştırmanın yazıya dökülmüş halidir. Bir diğer şekilde de yorumlayacak olur isek. Bir fikrin hem yazılı hem görsel anlatılmış öz düşünce halidir. Yazılacak konu kapsamında doğrudan hedef kitleye temas edecek bir biçimde yazılması içeriğin ilgili kişiler tarafınca okunmasını kolaylaştırır.

  İçerik yazarken yazıların yanı sıra görseller ekleyerek içeriğin zenginleştirilmesi sağlanır. Eklenecek olan görsellerin yazı ile alakalı olması gerekmektedir. İçerik sadece metinden meydana gelmez. Görselin yanı sıra işitsel tüm nesneler, simgeler, grafikler gibi dikkat çekici öğeler içerikte kullanılır. Böylece akıllara kazınan İçerik Nedir? Sorusunu cevaplamış olduk.  Alıntılar

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 141 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 3 üye 138 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 19-04-2019 tarihinde saat 21:01 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X