Türkiye nin En iyi Forum Siteleri

Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Kapadokya (Cappadocia) Tatil ve Seyahat

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Kapadokya (Cappadocia) Tatil ve Seyahat

  Kapadokya ( Cappadocia) Tatil ve Seyahat

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: kapadokya-turistleri.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 153.7 KB

  Kapadokya (Cappadocia)

  Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: kapadokya-turu-3.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 96.3 KB


  Türkiye’nin merkezinin güneyinde, Ankara’nın güneydoğusunda bulunan ay manzaralı bölge Kapadokya, peri bacaları adı verilen eşsiz jeolojik oluşumları ile ünlüdür. Büyük, koni biçimindeki oluşumlar, çevredeki yumuşak volkan tüflerinin erozyona uğramasıyla zaman içinde oluşmuştur.
  Geçmiş kültürler, bu oluşumları ev ve kale (Üçhisar Kalesi gibi) olarak kullanmak üzere şekillendirmiş ve hatta Kaymaklı ve Derinkuyu gibi tamamı yer altında olan şehirler de ilk dönem Hristiyanları tarafından saklanma yeri olarak kullanılmıştır. Kayseri civarı, bu bölgeye geçiş kapısı gibidir.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: newproject_1_original-10.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 79.6 KB

  Kapadokya’nın en yüksek yerleşim yerlerinden biri olan Uçhisar, bölgenin zirvesi, Kapadokya’ya açılan büyüleyici bir kapıdır. Kapadokya platosuna hâkim, Başhisar ve Ortahisar'a yukarıdan bakan, bulutlarla dost Uçhisar...
  Eteklerindeki Güvercinlik Vadisi'ne yayılan birbirinden güzel evler, konaklar, bunları bağlayan yer altı tünelleri, kiliseler, manastırlar, pınarlar ve görkemli kalesiyle bir masal diyarıdır.

  Uçhisar Kalesi, hem Erciyes Dağı ve Kapadokya vadilerinin en iyi izlenebildiği yer; hem de Erciyes Dağı’nın en önemli, en büyük eseridir. Her sabah Erciyes'i selamlayarak uyanan, her akşam ayın ilk ışıklarıyla gümüşe boyanan, yüzyıllar boyu Kapadokya halklarına ev sahipliği yapmış tarihi bir mirastır Uçhisar...
  Ulaşım

  Uçhisar, Nevşehir’in 7 km doğusunda, Ürgüp’ün 12 km batısında ve Avanos’un 10 km güneyindedir. Uçhisar karayoluyla, batıdaki Aksaray’a, doğudaki Kayseri’ye ve güneydeki Niğde’ye 80 km mesafede olup büyük Kapadokya üçgeninin tam merkezindedir. Havayolu ile İstanbul’dan Kayseri’ye ve Nevşehir Kapadokya Havaalanı’na her gün tarifeli seferler bulunmaktadır.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: kapadokyanin-vadileri.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 103.6 KB

  Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasandağı'nın püskürttüğü lavlar ve küllerden doğan; binyıllar boyu erozyonun, keşişlerin, rahiplerin ve taş ustalarının nakış gibi işlediği benzersiz bir coğrafya... Kışın beyaz gelinliğini giyen, baharda pınarların şırıltısıyla coşan, kırmızı güllerle ala bulanan, yazın bülbül namelerinin yabani iğde kokularına karıştığı baş döndüren bir doğa harikası..


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: genel36.jpg Görüntüleme: 1 Büyüklüğü: 59.8 KB  Alıntılar

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 161 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 1 üye 160 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 471 kullanıcı 19-04-2019 tarihinde saat 21:01 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X