Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Rüyada yılan görmek

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Rüyada yılan görmek

  Rüyada yılan görmenin anlamı genellikle hayra yorulmaz. Peki, yılanın rengine, görüldüğü yere göre yorum değişir mi? Rüyada yılan görmenin anlamı…

  Rüyada yılan görmenin pek çok farklı yorumu bulunsa da genel kanaat bir düşman edinileceğine yöneliktir. Ancak yılanın rengi, şekli ve yeri bu yorumu değiştirebilir. Ayrıca rüyayı gören kişinin durumu da bu yorumda etkendir.

  Ayrıca bir ilim dalı olan rüya tabirlerinde olaya hayır çerçevesinde bakmak ve ilk olarak yorumlayacak kişinin iyi niyetli ve bu konuda ehil olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde rüyanın anlatıldığı kişide olan kötü niyet veya vesveseli yorumlar rüyanın seyrini hiç olmayacak şekilde değiştirebilir.
  Rüya tabirleri üzerine çalışmaları olan Cafer-i Sâdık (r.a) hazretleri yılanı; gizli düşmanlık, maişet, selamet, saltanat, emirlik, devlet, zevce, evlat ve Sel olarak yorumlamıştır. Yılan görmenin genel yorumu, mal sahibi düşman ve bir yandan da maddi durumun düzelmesine ve aile hayatındaki iyi gelişmelere işarettir.
  Kişinin rüyada birden fazla yılanın kendine saldırdığını görmesi birden yakın çevredeki düşmana işarettir. Yılanlar tarafından sokuluyorsa akraba ve yakın çevreden gelecek zarara yorulur. Eğer sokmaz ve sadece yanında bulunursa zarar gelmez. Rüyada yılanların çok olduğu bir yere girmek, çevrede Müslümanlara düşman olan bir kişinin bulunduğu anlamına gelir.

  Rüyada yılan öldürmek, yılanın başını ezmek, yılanı yakmak düşmanların alt edilmesine işarettir. Rüyada yılanla boğuşmak ve onu öldürmek, düşmanların büyük bir zorlukla yenileceğine işarettir. Yılanı öldürdükten sonra parçalara ayırmak ve onları yerden toplamak düşmanın mallarının da elde edileceğine delalet eder. Rüyanızda yılanı öldürüp toprağa gömmek iş veya ticaret hayatında kaybedilenleri geri kazanmak veya hastalıktan tamamen kurtulmak anlamındadır.

  Aynı zamanda rüyada yılan öldürmek kişinin evleneceğine ve mutlu günlerin geleceğine işarettir.

  Rüyada yılan ölüsü görmek olumsuz bir dönemden geçildiğine ve yaşama sevincinin azaldığına, hastalık riskinin arttığına, sağlık sorunu hakkında dikkatli olunması gerektiğine yönelik uyarıdır.

  Ölü yılanın diğer bir yorumu düşmanlardan zahmetsizce kurtulmaktır. Sürekli başınızda olan düşmanların kişinin başından gideceğine işarettir.

  Rüyada yılan ve akrep türevi hayvanlar tarafından sokulduğunu görmek, rüya sahibinin yasak olan bir şeyi yapmasına delalet eder. Yılan sokması aynı zamanda içselleştirilmiş saldırganlığa işaret eder. Bu demektir ki saldırganlık duygusunun kontrol edilememesi kişinin sağlığına zarar verecektir. Yılan başka bir hayvanı sokmuşsa kendinize gelmeniz ve rehavete kapılmamanız gerektiğine işaret ederken yılanın kendi kendini soktuğunu görmek, gizli korkularla yüzleşip onu çözmek ve vesveseye düşmemek gerektiği şeklinde yorumlanır. Yılanın başka birini sokması aynı zamanda rüya sahibinin sözlerinin başkalarını yaraladığına işaret eder.


  Yılanın etini yediğini görmek genellikle sağlık mevzularında haber verir. Yılan etini çiğ, pişmiş vs. şekilde yediğini gören kimsenin sağılığında bir problem varsa iyileştiği görülür. Sağlığında herhangi bir problem yoksa da daha uzun yıllar sağlıklı olacağına işaret eder.
  Aynı zamanda sadece kendisi değil yakınlarından birinin sağlığıyla alakalı da olabilir. Çevresinde bir kişinin geçirdiği rahatsızlığın iyileşme haberini de alabilir.
  Yılanın düşmana yorumlanması gibi yılan eti yediğini veya çiğnediğini görmek de düşman üzerinde kurulan galibiyet ve düşman malından nasiplenmektir.


Hazırlanıyor...
X