Duyuru

Collapse

KRALFORUM

Değerli Kullanıcılarımız, Oper/Admin , Kanal Sahibi ve Gold (Özel) Kullanıcı Avantajlarından Yararlanmak Istiyorsanız Www.Kalbim.Net Sunucusuna Giriş Yaparak #Sales Kanalındaki Yetkililer ile Irtibata Geçebilirsiniz. - Kalbim.NET
Devamını Gör
Daha Azını Gör

En Çok Satan Kitaplar

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• En Çok Satan Kitaplar

1- İçimizdeki Şeytan -Sabahattin Ali

Kısa Özet-

"İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması... İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... İçimizdeki şeytan yok... İçimizdeki aciz var... Tembellik var... İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var..." Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış...

2-1984-George Orwell-

Kısa Özet-
    Parti’nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.George Orwell’in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır.

Psikiyatrist

Wulf Dorn

Kitabın Adı: Psikiyatrist

Kitabın Yazarı: Wulf Dorn

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Korku, Psikolojik, Gerilim

Sayfa Sayısı: 416 (Pegasus Yayınları)

Orijinal Adı: Trigger

İlk Baskı Yılı: 2009

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  psikiyatrist%2Byayn%2B2.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü:  31.7 KB

Wulf Dorn’un Psikiyatrist Kitabının Özeti:

Ellen Ruth bir psikiyatristtir. Ellen Ruth, kendi alanında son derece başarılı biridir. Bir gün bu başarılı psikiyatristte bir hasta gelir. Bu hasta diğer hastalarından farklıdır. Hasta olan kadın şiddet görmüş, kimse ile konuşmayan, gizemli biridir. Kadın devamlı kara maskeli bir adamdan bahseder. Kadın sürekli ‘’kara maskeli adam gelirse beni koruyacaksın değil mi?’’ der.

Ellen Ruth, ürkmüş bu kadın ile iletişim kurmaya çalışır. Ellen Ruth, 3 gün boyunca onunla iletişim kurmak için çabalar.

Ellen Ruth bu vaka karşısında arkadaşı ve meslektaşı Mark’tan yardım etmesini ister.

Alıntılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X